Anunt 28 - Bestjobs - Recrutare studenti pentru Proiectul - pRoedl

Anunt pe bestjob in vederea recrutarii studentilor in proiect

Titlu job: Stagiu de practica pentru studenti – Resurse umane/Contabilitate/Audit
Departament: Resurse umane, financiar/contabilitate
Oras de lucru: Bucuresti
Tip de job:  project based / sezonier / part-time / temporar / full time
Nivel de cariera: student
Descrieti candidatul ideal:
student an I, II, II sau masterand anul I la o facultate cu profil economic, sociologic, drept;
- Nu este salariat
- Nu a beneficiat / nu beneficiaza de practica platita din Fonduri Europene
- Orientat catre detalii
- Dorinta de invatare
Descriere responsabilitati si beneficii:
Roedl & Partner Audit si Roedl & Partner Outsourcing, companie multinationala de audit si consultanta financiara, organizeaza in perioada iulie – septembrie 2015 stagii de practica platite pentru studenti in urmatoarele departamente: contabilitate, audit, consultanta fiscal, controlling, HR.
- vrei sa iti completezi cunostintele teoretice din facultate  cu abilitati practice?
- iti doresti un stagiu de practica platit in  care sa ai responsabilitati concrete?
- vrei sa inveti de la consultanti cu experienta in domeniul auditului?
- vrei sa afli cum sa faci fata unui interviu si sa iti gasesti locul de munca potrivit?
Daca raspunsul tau este DA atunci asteptam aplicatia ta.
Vor fi contactati doar candidatii care corespund profilului de eligibilitate.

Beneficii:
Sesiune de consiliere in cariera gratuita
Stagiu de practica 3 (trei) saptamani, 90 de ore, cate 5 (cinci) zile pe saptamana, 6 (sase) ore pe zi, program 10:00 – 16:00.